Pikaruokaravintola Kot. avautui kauppakeskus A Blocissa
Kot.Otaniemi avautui vappuviikolla kauppakeskus A Blocin ensimmäiseen kerrokseen, aivan metroaseman sisäänkäynnin viereen.
Ravintola Kot. kuoriutui ensimmäisen kerran vuonna 2020 koronasulun aikana. Michelinin palkittu keittiömestari Kim Mikkola halusi luoda nykyaikaisen ruokabrändin. Kot. aloitti ensin toimintansa pop up -keittiönä, sitten ruokarekkana ja on lopulta kehittynyt ravintolaketjuksi. Kot. tarjoaa kanasta tehtyjä pikaruoka-annoksia, kuten kanahampurilaisia ja kanan siipiä. Kot yhdistää toiminnassaan taiteen, muodin ja ruoan tuodakseen kohtuuhintaista luksusta kaikille.
Kot.Otaniemi avautui vappuviikolla kauppakeskus A Blocin ensimmäiseen kerrokseen, aivan metroaseman sisäänkäynnin viereen. Ravintola on avoinna joka päivä klo 11-23.
Kot.Otaniemen vappuviikon tarjous:
WAPPU.TEAM
4 x kot.ORIGINAL
4 x kot.FRIES
4 x kot.DRINK
4 x kot.DIPS
40€
(ovh 57,60 €)
WAPPU.TWIN
2 x kot.ORIGINAL
2 x kot.FRIES
2 x kot.DRINK
2 x kot.DIPS
21,50€
(ovh 28,80 €)
Lue lisää:
Lue lisää uutisia
E-aineistojen etäkäyttöön tarkoitettu proxy-välityspalvelin muuttuu
Jos sinulla on ongelmia e-aineistojen käytössä, kokeile käyttää e-aineistoa VPN-yhteyden avulla.
Liity mukaan Demo Day 2026 -tapahtumaan A Gridissä
4. maaliskuuta kannattaa suunnata A Gridiin, sillä silloin järjestetään Aalto Startup Center x A Grid Demo Day.
Katsaus Aallon avoimiin julkaisuihin 2025
94 % Aalto-yliopiston vuoden 2025 tieteellisistä lehtiartikkeleista on avoimesti saatavilla. Kun mukaan lasketaan kirjakappaleet ja konferenssiartikkelit, avoimia artikkeleita on yhteensä 91 %.